🐻Bears
Beren (Ursidae) vormen een familie van roofdieren (Carnivora). Beren maken deel uit van de Caniformia, waartoe onder andere ook de hondachtigen worden gerekend. De familie telt acht moderne soorten, verdeeld over vijf geslachten. De meeste beren zijn groot en log van gestalte, hebben stevige, korte ledematen en een kleine staart. Het lichaam is bedekt met een dikke vacht en de kop heeft een relatief lange snuit en kleine, afgeronde oren. Beren komen wereldwijd voor, en hebben zich aangepast aan uiteenlopende habitats. De meeste populaties bevinden zich in Noord- en Zuid-Amerika, Azië en Europa. Beren hebben zich in de loop van de evolutie ontwikkeld tot grote landroofdieren: de kodiakbeer en de ijsbeer zijn de grootste landroofdieren op aarde. Beren leiden meestal een solitair bestaan. Sommige soorten bewonen grotten of andere holen, en verblijven hier meestal voor een lange winterrust, die wel honderd dagen kan duren. Beren zijn zoolgangers. Ondanks hun logge voorkomen kunnen beren voor een korte periode hoge snelheden bereiken, goed klimmen en zwemmen. De meeste soorten zijn omnivoor, met een voorkeur voor plantaardig voedsel. Uitzonderingen zijn de vegetarische reuzenpanda, die uitsluitend bamboe eet, en de carnivore ijsbeer, die zich vooral voedt met zeehonden en vis. Al sinds de prehistorie jaagt de mens op beren voor hun vlees en pels. Door hun krachtige fysieke uiterlijk spelen ze een prominente rol in kunst, mythologie, heraldiek en andere culturele uitingen. Beren zijn onder druk komen te staan door aantasting van hun leefgebieden en illegale handel. Veel soorten worden beschouwd als kwetsbaar of bedreigd. Jacht en internationale handel van deze meest bedreigde populaties is in de meeste delen van de wereld verboden.
Text: Wikipedia, CC BY-SA 4.0.
The Red List assesses individual species. Each animal in this group has its own status.
- Body mass
- 152 kg
- Body length
- 1.75 m
- Shoulder height
- 0.92 m
- Top speed
- 43 km/h
- Bite force
- 1,436 N
- Maximum lifespan
- 40 years
Everything we know about Bears
Typical adult figures. Where a value is an estimate rather than a measurement, it says so.
Body mass152 kgaverage46–372 kg · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Body length1.75 maverage1.31–2.29 m · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Shoulder height0.92 maverage0.68–1.45 m · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 7 member species
Top speed43 km/haverage39–47 km/h · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 2 member species
Bite force1,436 Naverage751–2,121 N · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 2 member species
Brain mass333 gaverage243–476 g · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Maximum lifespan40 yearsaverage34–50 years · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Generation length12 yearsaverage9.99–16 years · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Age at maturity4.5 yearsaverage1,015–2,413 days · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Gestation151 daysaverage91–226 days · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Litter sizeabout 2average1.1–2.46 · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 8 member species
Home range12,937 km²average0.7–77,270 km² · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 6 member species
Population density0.32 per km²average0.01–1.21 per km² · range across the groupaggregated across membersDetails ↓Hide ↑
range across 6 member species
average = a mean across sexes or species in a group.
Family tree
- classMammals · Mammalia
- superorderLaurasiatheria
- orderCarnivorans · Carnivora
- suborderCaniformia
All 12 branches ↓Fewer branches ↑
- kingdomMetazoa
- phylumChordata
- subphylumCraniata
- subphylumVertebrata
- superclassGnathostomata
- superclassSarcopterygii
- superclassTetrapoda
- classMammals · Mammalia
- subclassTheria
- superorderLaurasiatheria
- orderCarnivorans · Carnivora
- suborderCaniformia
More about Bears
Dieren voor de camera
Echte beelden van de dieren op deze site — hoe ze jagen, vechten en gewoon hun eigen gang gaan.
Compare Bears
Pick a tool — Bears are already selected.
Compare every stat with any other animal.
Stand them on the same floor and see who's bigger.
How speed, brain and bite scale with body size. This group isn't in the sample yet.
See where it sits in the tree of life.

